Income Breakdown
| TV Revenue | $972K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $109K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $621K |
| Staff Wages | $19K |
| Transfer Amortization | $5K |
| Debt Interest | $65K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $125K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$1.5M |
$835K |
$686K |
$-6.2M |
| Jul 2029 |
$1.1M |
$742K |
$357K |
$-6.9M |
| Jun 2029 |
$1.4M |
$760K |
$666K |
$-7.3M |
| May 2029 |
$1.1M |
$1.5M |
$-384K |
$-8.0M |
| Apr 2029 |
$1.1M |
$823K |
$308K |
$-7.6M |
| Mar 2029 |
$1.2M |
$919K |
$242K |
$-7.9M |
| Feb 2029 |
$4.0M |
$1.0M |
$3.0M |
$-8.1M |
| Jan 2029 |
$1.0M |
$1.4M |
$-396K |
$-11.0M |
| Dec 2028 |
$1.0M |
$889K |
$153K |
$-10.6M |
| Nov 2028 |
$1.0M |
$892K |
$151K |
$-10.8M |
| Oct 2028 |
$1.0M |
$1.0M |
$40K |
$-10.9M |
| Sep 2028 |
$1.0M |
$961K |
$65K |
$-11.0M |