Income Breakdown
| TV Revenue | $5.4M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $189K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $3.1M |
| Staff Wages | $15K |
| Transfer Amortization | $69K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $7K |
| Facility Maintenance | $959K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$5.6M |
$4.1M |
$1.5M |
$93.2M |
| Jul 2029 |
$5.7M |
$4.3M |
$1.4M |
$91.7M |
| Jun 2029 |
$5.7M |
$4.0M |
$1.6M |
$90.2M |
| May 2029 |
$5.6M |
$4.7M |
$923K |
$88.5M |
| Apr 2029 |
$6.9M |
$4.0M |
$2.9M |
$87.5M |
| Mar 2029 |
$6.3M |
$3.7M |
$2.6M |
$84.6M |
| Feb 2029 |
$17.6M |
$4.4M |
$13.2M |
$81.9M |
| Jan 2029 |
$12.3M |
$3.9M |
$8.5M |
$69.9M |
| Dec 2028 |
$6.3M |
$4.0M |
$2.3M |
$61.4M |
| Nov 2028 |
$6.2M |
$3.7M |
$2.5M |
$59.1M |
| Oct 2028 |
$6.1M |
$3.9M |
$2.3M |
$56.5M |
| Sep 2028 |
$6.1M |
$4.1M |
$2.0M |
$54.2M |