Income Breakdown
| TV Revenue | $29K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $2K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $20K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $500K |
| Staff Wages | $51K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $13K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $145K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Feb 2027 |
$51K |
$709K |
$-658K |
$-2.1M |
| Jan 2027 |
$31K |
$679K |
$-648K |
$-1.5M |
| Dec 2026 |
$30K |
$605K |
$-575K |
$-810K |
| Nov 2026 |
$303K |
$603K |
$-300K |
$-236K |
| Oct 2026 |
$31K |
$974K |
$-943K |
$65K |
| Sep 2026 |
$60K |
$576K |
$-516K |
$1.0M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$1.5M |