Income Breakdown
| TV Revenue | $23.0M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $426K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $8.2M |
| Loan Fees (In) | $5K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $12.2M |
| Staff Wages | $12K |
| Transfer Amortization | $394K |
| Debt Interest | $969K |
| Loan Fees (Out) | $141K |
| Facility Maintenance | $225K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jun 2029 |
$31.6M |
$13.9M |
$17.7M |
$-75.0M |
| May 2029 |
$6.7M |
$17.2M |
$-10.6M |
$-93.1M |
| Apr 2029 |
$7.9M |
$21.1M |
$-13.2M |
$-82.9M |
| Mar 2029 |
$7.9M |
$15.5M |
$-7.6M |
$-70.0M |
| Feb 2029 |
$8.0M |
$15.3M |
$-7.4M |
$-62.8M |
| Jan 2029 |
$6.7M |
$18.9M |
$-12.2M |
$-55.9M |
| Dec 2028 |
$7.8M |
$14.9M |
$-7.1M |
$-44.0M |
| Nov 2028 |
$7.7M |
$15.0M |
$-7.3M |
$-37.3M |
| Oct 2028 |
$6.5M |
$16.9M |
$-10.4M |
$-30.4M |
| Sep 2028 |
$6.6M |
$13.0M |
$-6.5M |
$-20.4M |
| Aug 2028 |
$7.8M |
$11.0M |
$-3.2M |
$-14.3M |
| Jul 2028 |
$9.1M |
$15.3M |
$-6.2M |
$-11.6M |