Income Breakdown
| TV Revenue | $1.5M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $542K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $4.0M |
| Staff Wages | $13K |
| Transfer Amortization | $78K |
| Debt Interest | $340K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $175K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2029 |
$2.1M |
$4.6M |
$-2.5M |
$-34.3M |
| Jun 2029 |
$3.3M |
$4.6M |
$-1.3M |
$-31.9M |
| May 2029 |
$2.1M |
$5.9M |
$-3.8M |
$-30.7M |
| Apr 2029 |
$2.1M |
$7.2M |
$-5.1M |
$-27.0M |
| Mar 2029 |
$2.1M |
$5.5M |
$-3.4M |
$-22.0M |
| Feb 2029 |
$2.3M |
$5.4M |
$-3.1M |
$-18.7M |
| Jan 2029 |
$1.9M |
$7.8M |
$-5.9M |
$-13.7M |
| Dec 2028 |
$2.1M |
$5.1M |
$-3.0M |
$-7.9M |
| Nov 2028 |
$2.1M |
$5.7M |
$-3.6M |
$-4.9M |
| Oct 2028 |
$1.9M |
$5.7M |
$-3.8M |
$-1.3M |
| Sep 2028 |
$5.4M |
$5.9M |
$-538K |
$2.5M |
| Aug 2028 |
$5.5M |
$4.9M |
$612K |
$3.0M |