Income Breakdown
| TV Revenue | $3.0M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $168K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.5M |
| Staff Wages | $3K |
| Transfer Amortization | $4K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $687K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$4.1M |
$2.2M |
$1.9M |
$34.4M |
| Jul 2029 |
$3.1M |
$2.2M |
$940K |
$32.5M |
| Jun 2029 |
$5.4M |
$2.4M |
$3.0M |
$31.6M |
| May 2029 |
$3.1M |
$2.6M |
$436K |
$28.6M |
| Apr 2029 |
$3.0M |
$2.7M |
$307K |
$28.2M |
| Mar 2029 |
$3.0M |
$2.5M |
$521K |
$27.8M |
| Feb 2029 |
$3.0M |
$2.6M |
$411K |
$27.3M |
| Jan 2029 |
$3.3M |
$2.6M |
$646K |
$27.1M |
| Dec 2028 |
$3.0M |
$2.5M |
$515K |
$26.5M |
| Nov 2028 |
$3.1M |
$2.9M |
$158K |
$25.9M |
| Oct 2028 |
$3.4M |
$2.7M |
$653K |
$25.8M |
| Sep 2028 |
$3.0M |
$2.4M |
$656K |
$25.1M |