Income Breakdown
| TV Revenue | $3.2M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $106K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.2M |
| Staff Wages | $50K |
| Transfer Amortization | $6K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $93K |
| Facility Maintenance | $788K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2028 |
$3.3M |
$2.1M |
$1.1M |
$43.6M |
| Jun 2028 |
$7.5M |
$2.0M |
$5.5M |
$42.5M |
| May 2028 |
$3.2M |
$2.0M |
$1.2M |
$37.0M |
| Apr 2028 |
$3.3M |
$2.0M |
$1.3M |
$35.8M |
| Mar 2028 |
$4.0M |
$2.1M |
$1.9M |
$34.5M |
| Feb 2028 |
$4.0M |
$2.2M |
$1.8M |
$32.6M |
| Jan 2028 |
$4.9M |
$2.1M |
$2.8M |
$30.8M |
| Dec 2027 |
$4.6M |
$2.1M |
$2.5M |
$28.0M |
| Nov 2027 |
$4.0M |
$2.2M |
$1.9M |
$25.5M |
| Oct 2027 |
$3.4M |
$2.8M |
$564K |
$23.7M |
| Sep 2027 |
$3.4M |
$2.1M |
$1.3M |
$23.1M |
| Aug 2027 |
$4.1M |
$1.8M |
$2.2M |
$21.8M |