Income Breakdown
| TV Revenue | $2.6M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $106K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $540K |
| Staff Wages | $20K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $630K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2028 |
$2.7M |
$1.2M |
$1.6M |
$4.5M |
| Jun 2028 |
$3.9M |
$1.2M |
$2.7M |
$3.0M |
| May 2028 |
$2.7M |
$675K |
$2.0M |
$304K |
| Apr 2028 |
$2.7M |
$681K |
$2.0M |
$-1.7M |
| Mar 2028 |
$2.6M |
$741K |
$1.9M |
$-3.7M |
| Feb 2028 |
$3.4M |
$864K |
$2.5M |
$-5.6M |
| Jan 2028 |
$1.1M |
$1.3M |
$-195K |
$-8.2M |
| Dec 2027 |
$1.2M |
$1.0M |
$167K |
$-8.0M |
| Nov 2027 |
$307K |
$926K |
$-618K |
$-8.1M |
| Oct 2027 |
$311K |
$1.1M |
$-773K |
$-7.5M |
| Sep 2027 |
$343K |
$1.0M |
$-662K |
$-6.7M |
| Aug 2027 |
$61K |
$798K |
$-737K |
$-6.1M |