Income Breakdown
| TV Revenue | $2.6M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $146K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $51K |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $248K |
| Staff Wages | $21K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $633K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$2.8M |
$902K |
$1.9M |
$3.0M |
| Dec 2028 |
$2.0M |
$899K |
$1.1M |
$1.1M |
| Nov 2028 |
$2.0M |
$395K |
$1.6M |
$-47K |
| Oct 2028 |
$2.0M |
$404K |
$1.6M |
$-1.7M |
| Sep 2028 |
$2.0M |
$427K |
$1.6M |
$-3.3M |
| Aug 2028 |
$794K |
$497K |
$297K |
$-4.9M |
| Jul 2028 |
$813K |
$664K |
$149K |
$-5.2M |
| Jun 2028 |
$824K |
$600K |
$223K |
$-5.3M |
| May 2028 |
$822K |
$639K |
$183K |
$-5.6M |
| Apr 2028 |
$243K |
$589K |
$-346K |
$-5.7M |
| Mar 2028 |
$268K |
$582K |
$-314K |
$-5.4M |
| Feb 2028 |
$228K |
$533K |
$-305K |
$-5.1M |