Income Breakdown
| TV Revenue | $4.2M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $254K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $927K |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.8M |
| Staff Wages | $29K |
| Transfer Amortization | $2K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $767K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$5.9M |
$2.6M |
$3.3M |
$57.0M |
| Dec 2028 |
$2.1M |
$2.6M |
$-456K |
$53.6M |
| Nov 2028 |
$2.2M |
$2.6M |
$-443K |
$54.1M |
| Oct 2028 |
$2.0M |
$3.1M |
$-1.1M |
$54.5M |
| Sep 2028 |
$1.8M |
$2.8M |
$-999K |
$55.6M |
| Aug 2028 |
$1.8M |
$2.9M |
$-1.1M |
$56.6M |
| Jul 2028 |
$1.8M |
$2.8M |
$-1.0M |
$57.8M |
| Jun 2028 |
$1.8M |
$2.8M |
$-990K |
$58.8M |
| May 2028 |
$1.8M |
$3.4M |
$-1.6M |
$59.8M |
| Apr 2028 |
$1.8M |
$2.5M |
$-777K |
$61.4M |
| Mar 2028 |
$1.8M |
$2.6M |
$-870K |
$62.2M |
| Feb 2028 |
$1.8M |
$3.1M |
$-1.3M |
$63.0M |