Income Breakdown
| TV Revenue | $5.7M |
| TV Placement Bonus | $568K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $426K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $15.1M |
| Staff Wages | $63K |
| Transfer Amortization | $731K |
| Debt Interest | $211K |
| Loan Fees (Out) | $176K |
| Facility Maintenance | $225K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Mar 2029 |
$7.2M |
$16.5M |
$-9.3M |
$-38.7M |
| Feb 2029 |
$9.9M |
$15.9M |
$-6.0M |
$-30.2M |
| Jan 2029 |
$7.4M |
$17.7M |
$-10.3M |
$-24.9M |
| Dec 2028 |
$7.8M |
$15.4M |
$-7.5M |
$-15.3M |
| Nov 2028 |
$7.9M |
$16.9M |
$-9.1M |
$-8.5M |
| Oct 2028 |
$6.3M |
$16.4M |
$-10.2M |
$-127K |
| Sep 2028 |
$7.6M |
$18.3M |
$-10.7M |
$9.3M |
| Aug 2028 |
$7.8M |
$15.8M |
$-8.0M |
$19.3M |
| Jul 2028 |
$18.7M |
$13.6M |
$5.1M |
$26.6M |
| Jun 2028 |
$37.0M |
$13.1M |
$24.0M |
$30.0M |
| May 2028 |
$8.1M |
$15.1M |
$-7.0M |
$5.5M |
| Apr 2028 |
$7.9M |
$25.4M |
$-17.5M |
$12.0M |