Income Breakdown
| TV Revenue | $3.2M |
| TV Placement Bonus | $319K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $116K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.6M |
| Staff Wages | $35K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $805K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2028 |
$3.9M |
$3.5M |
$461K |
$35.5M |
| Jun 2028 |
$3.3M |
$2.1M |
$1.2M |
$38.5M |
| May 2028 |
$4.6M |
$2.3M |
$2.3M |
$37.3M |
| Apr 2028 |
$3.3M |
$1.7M |
$1.6M |
$34.9M |
| Mar 2028 |
$3.3M |
$2.0M |
$1.4M |
$33.3M |
| Feb 2028 |
$3.7M |
$1.8M |
$1.9M |
$32.0M |
| Jan 2028 |
$4.9M |
$1.7M |
$3.2M |
$30.1M |
| Dec 2027 |
$8.7M |
$1.7M |
$7.0M |
$26.9M |
| Nov 2027 |
$5.3M |
$1.8M |
$3.5M |
$19.8M |
| Oct 2027 |
$4.8M |
$1.8M |
$2.9M |
$16.3M |
| Sep 2027 |
$7.0M |
$1.7M |
$5.3M |
$13.4M |
| Aug 2027 |
$3.4M |
$1.7M |
$1.7M |
$8.0M |