Income Breakdown
| TV Revenue | $1.1M |
| TV Placement Bonus | $107K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $172K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $22K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $319K |
| Staff Wages | $39K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $629K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Apr 2027 |
$1.5M |
$987K |
$494K |
$854K |
| Mar 2027 |
$572K |
$515K |
$57K |
$360K |
| Feb 2027 |
$209K |
$560K |
$-350K |
$303K |
| Jan 2027 |
$168K |
$424K |
$-256K |
$653K |
| Dec 2026 |
$59K |
$421K |
$-362K |
$909K |
| Nov 2026 |
$65K |
$458K |
$-393K |
$1.3M |
| Oct 2026 |
$60K |
$460K |
$-400K |
$1.7M |
| Sep 2026 |
$54K |
$530K |
$-475K |
$2.1M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$2.5M |