Income Breakdown
| TV Revenue | $2.8M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $168K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $788K |
| Staff Wages | $20K |
| Transfer Amortization | $2K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $738K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$9.8M |
$1.5M |
$8.3M |
$40.4M |
| Aug 2028 |
$3.0M |
$1.8M |
$1.2M |
$32.1M |
| Jul 2028 |
$3.0M |
$2.1M |
$910K |
$30.9M |
| Jun 2028 |
$3.5M |
$1.5M |
$2.0M |
$30.1M |
| May 2028 |
$3.0M |
$1.5M |
$1.5M |
$28.1M |
| Apr 2028 |
$3.5M |
$1.4M |
$2.1M |
$26.5M |
| Mar 2028 |
$3.0M |
$1.4M |
$1.6M |
$24.5M |
| Feb 2028 |
$3.0M |
$1.3M |
$1.7M |
$22.9M |
| Jan 2028 |
$5.0M |
$1.3M |
$3.7M |
$21.1M |
| Dec 2027 |
$5.9M |
$1.2M |
$4.6M |
$17.4M |
| Nov 2027 |
$5.3M |
$1.2M |
$4.1M |
$12.8M |
| Oct 2027 |
$4.1M |
$1.3M |
$2.9M |
$8.8M |