Income Breakdown
| TV Revenue | $2.9M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $109K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.1M |
| Staff Wages | $48K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $696K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2027 |
$3.0M |
$1.9M |
$1.2M |
$6.5M |
| Jun 2027 |
$4.6M |
$1.8M |
$2.8M |
$5.4M |
| May 2027 |
$3.0M |
$1.7M |
$1.3M |
$2.6M |
| Apr 2027 |
$3.0M |
$1.7M |
$1.3M |
$1.2M |
| Mar 2027 |
$3.1M |
$1.2M |
$1.9M |
$-82K |
| Feb 2027 |
$1.3M |
$1.3M |
$-63K |
$-2.0M |
| Jan 2027 |
$1.4M |
$1.3M |
$104K |
$-1.9M |
| Dec 2026 |
$401K |
$1.2M |
$-780K |
$-2.0M |
| Nov 2026 |
$412K |
$1.2M |
$-759K |
$-1.2M |
| Oct 2026 |
$94K |
$1.5M |
$-1.4M |
$-487K |
| Sep 2026 |
$100K |
$1.1M |
$-974K |
$931K |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$1.9M |