Income Breakdown
| TV Revenue | $2.8M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $168K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.1M |
| Staff Wages | $21K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $118K |
| Facility Maintenance | $753K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$3.2M |
$3.0M |
$205K |
$21.5M |
| Dec 2028 |
$3.0M |
$2.9M |
$106K |
$21.3M |
| Nov 2028 |
$3.1M |
$2.8M |
$210K |
$21.2M |
| Oct 2028 |
$3.3M |
$3.2M |
$136K |
$21.0M |
| Sep 2028 |
$3.0M |
$2.7M |
$295K |
$20.9M |
| Aug 2028 |
$3.1M |
$2.1M |
$945K |
$20.6M |
| Jul 2028 |
$3.4M |
$2.4M |
$1.0M |
$19.6M |
| Jun 2028 |
$5.2M |
$2.1M |
$3.2M |
$18.6M |
| May 2028 |
$3.3M |
$3.0M |
$293K |
$15.4M |
| Apr 2028 |
$3.3M |
$2.6M |
$668K |
$15.1M |
| Mar 2028 |
$3.4M |
$2.7M |
$619K |
$14.5M |
| Feb 2028 |
$4.6M |
$2.7M |
$1.8M |
$13.9M |