Income Breakdown
| TV Revenue | $2.3M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $102K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $607K |
| Staff Wages | $16K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $85K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$2.4M |
$709K |
$1.7M |
$812K |
| Aug 2028 |
$2.4M |
$696K |
$1.7M |
$-915K |
| Jul 2028 |
$2.4M |
$711K |
$1.7M |
$-2.6M |
| Jun 2028 |
$3.8M |
$896K |
$2.9M |
$-4.4M |
| May 2028 |
$2.5M |
$911K |
$1.6M |
$-7.2M |
| Apr 2028 |
$2.5M |
$937K |
$1.6M |
$-8.8M |
| Mar 2028 |
$1.1M |
$1.1M |
$-52K |
$-10.3M |
| Feb 2028 |
$1.0M |
$1.2M |
$-172K |
$-10.3M |
| Jan 2028 |
$982K |
$1.4M |
$-448K |
$-10.1M |
| Dec 2027 |
$980K |
$922K |
$59K |
$-9.7M |
| Nov 2027 |
$275K |
$943K |
$-669K |
$-9.7M |
| Oct 2027 |
$276K |
$1.1M |
$-838K |
$-9.1M |