Income Breakdown
| TV Revenue | $3.6M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $168K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $306K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $3.0M |
| Staff Wages | $33K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $709K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$4.0M |
$3.7M |
$304K |
$17.0M |
| Aug 2028 |
$3.8M |
$3.0M |
$796K |
$16.7M |
| Jul 2028 |
$3.8M |
$5.3M |
$-1.5M |
$15.9M |
| Jun 2028 |
$9.1M |
$2.9M |
$6.2M |
$17.4M |
| May 2028 |
$4.4M |
$4.3M |
$117K |
$11.2M |
| Apr 2028 |
$4.0M |
$3.6M |
$395K |
$11.1M |
| Mar 2028 |
$4.0M |
$3.3M |
$732K |
$10.7M |
| Feb 2028 |
$4.7M |
$3.3M |
$1.4M |
$10.0M |
| Jan 2028 |
$4.0M |
$3.8M |
$284K |
$8.6M |
| Dec 2027 |
$3.8M |
$3.2M |
$643K |
$8.3M |
| Nov 2027 |
$4.3M |
$3.3M |
$946K |
$7.7M |
| Oct 2027 |
$4.2M |
$4.7M |
$-590K |
$6.7M |