Income Breakdown
| TV Revenue | $3.3M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $207K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.6M |
| Staff Wages | $55K |
| Transfer Amortization | $11K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $703K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2028 |
$3.5M |
$3.4M |
$101K |
$15.3M |
| Jul 2028 |
$3.5M |
$3.0M |
$506K |
$15.2M |
| Jun 2028 |
$6.0M |
$3.3M |
$2.7M |
$14.7M |
| May 2028 |
$3.5M |
$3.0M |
$490K |
$12.0M |
| Apr 2028 |
$3.4M |
$2.9M |
$446K |
$11.5M |
| Mar 2028 |
$3.4M |
$3.1M |
$305K |
$11.0M |
| Feb 2028 |
$3.3M |
$3.3M |
$-2K |
$10.7M |
| Jan 2028 |
$3.4M |
$3.1M |
$279K |
$10.7M |
| Dec 2027 |
$3.3M |
$3.7M |
$-414K |
$10.4M |
| Nov 2027 |
$3.4M |
$3.2M |
$180K |
$10.8M |
| Oct 2027 |
$3.4M |
$3.4M |
$-10K |
$10.6M |
| Sep 2027 |
$3.3M |
$3.1M |
$195K |
$10.6M |