Income Breakdown
| TV Revenue | $33K |
| Matchday Revenue | $12K |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $3K |
| Prize Money | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $303K |
| Staff Wages | $11K |
| Facility Maintenance | $70K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2028 |
$78K |
$384K |
$-306K |
$-4.4M |
| Nov 2028 |
$109K |
$397K |
$-288K |
$-4.1M |
| Oct 2028 |
$93K |
$463K |
$-370K |
$-3.9M |
| Sep 2028 |
$323K |
$259K |
$65K |
$-3.5M |
| Aug 2028 |
$40K |
$188K |
$-149K |
$-3.5M |
| Jul 2028 |
$29K |
$170K |
$-141K |
$-3.4M |
| Jun 2028 |
$16K |
$170K |
$-154K |
$-3.3M |
| May 2028 |
$16K |
$170K |
$-154K |
$-3.1M |
| Apr 2028 |
$16K |
$174K |
$-158K |
$-3.0M |
| Mar 2028 |
$16K |
$175K |
$-159K |
$-2.8M |
| Feb 2028 |
$114K |
$192K |
$-78K |
$-2.6M |
| Jan 2028 |
$16K |
$294K |
$-279K |
$-2.6M |