Income Breakdown
| TV Revenue | $29K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $2K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $12K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $289K |
| Staff Wages | $25K |
| Transfer Amortization | $1K |
| Debt Interest | $48K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $105K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Oct 2027 |
$43K |
$469K |
$-426K |
$-3.3M |
| Sep 2027 |
$78K |
$402K |
$-323K |
$-2.8M |
| Aug 2027 |
$87K |
$371K |
$-285K |
$-2.5M |
| Jul 2027 |
$74K |
$351K |
$-277K |
$-2.2M |
| Jun 2027 |
$85K |
$356K |
$-271K |
$-2.0M |
| May 2027 |
$38K |
$344K |
$-305K |
$-1.7M |
| Apr 2027 |
$6K |
$336K |
$-330K |
$-1.4M |
| Mar 2027 |
$6K |
$333K |
$-327K |
$-1.1M |
| Feb 2027 |
$6K |
$300K |
$-294K |
$-737K |
| Jan 2027 |
$6K |
$270K |
$-264K |
$-444K |
| Dec 2026 |
$6K |
$246K |
$-240K |
$-182K |
| Nov 2026 |
$211K |
$255K |
$-44K |
$57K |