Income Breakdown
| TV Revenue | $3.5M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $109K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $10K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.5M |
| Staff Wages | $21K |
| Transfer Amortization | $118K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $2.4M |
| Facility Maintenance | $934K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2029 |
$3.7M |
$5.0M |
$-1.3M |
$86.5M |
| Jun 2029 |
$7.4M |
$2.6M |
$4.8M |
$87.7M |
| May 2029 |
$3.7M |
$2.9M |
$806K |
$82.8M |
| Apr 2029 |
$3.8M |
$2.4M |
$1.3M |
$81.8M |
| Mar 2029 |
$3.9M |
$2.6M |
$1.2M |
$80.4M |
| Feb 2029 |
$4.0M |
$3.1M |
$967K |
$79.1M |
| Jan 2029 |
$3.8M |
$2.8M |
$1.0M |
$78.0M |
| Dec 2028 |
$3.4M |
$2.7M |
$784K |
$76.8M |
| Nov 2028 |
$3.1M |
$2.6M |
$434K |
$75.9M |
| Oct 2028 |
$3.1M |
$2.9M |
$124K |
$75.4M |
| Sep 2028 |
$3.3M |
$3.4M |
$-21K |
$75.1M |
| Aug 2028 |
$4.0M |
$2.3M |
$1.7M |
$75.8M |