Income Breakdown
| TV Revenue | $3.3M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $109K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $44K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.6M |
| Staff Wages | $19K |
| Transfer Amortization | $5K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $32K |
| Facility Maintenance | $694K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2028 |
$3.5M |
$2.3M |
$1.2M |
$43.6M |
| Nov 2028 |
$3.5M |
$2.3M |
$1.2M |
$42.4M |
| Oct 2028 |
$3.5M |
$2.1M |
$1.4M |
$41.2M |
| Sep 2028 |
$3.7M |
$2.0M |
$1.7M |
$39.7M |
| Aug 2028 |
$3.5M |
$1.8M |
$1.7M |
$38.0M |
| Jul 2028 |
$3.5M |
$3.4M |
$105K |
$36.3M |
| Jun 2028 |
$5.0M |
$1.8M |
$3.3M |
$36.2M |
| May 2028 |
$3.5M |
$2.0M |
$1.5M |
$32.9M |
| Apr 2028 |
$3.6M |
$2.1M |
$1.4M |
$31.5M |
| Mar 2028 |
$3.3M |
$2.0M |
$1.3M |
$30.0M |
| Feb 2028 |
$3.3M |
$1.7M |
$1.6M |
$28.7M |
| Jan 2028 |
$3.5M |
$1.9M |
$1.6M |
$27.3M |