Income Breakdown
| TV Revenue | $1.6M |
| TV Placement Bonus | $160K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $101K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.2M |
| Staff Wages | $30K |
| Transfer Amortization | $332K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $705K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$2.2M |
$2.2M |
$-6K |
$19.5M |
| Dec 2028 |
$2.0M |
$2.3M |
$-324K |
$19.2M |
| Nov 2028 |
$2.9M |
$2.2M |
$721K |
$19.2M |
| Oct 2028 |
$2.0M |
$2.5M |
$-479K |
$18.1M |
| Sep 2028 |
$2.0M |
$2.7M |
$-691K |
$18.3M |
| Aug 2028 |
$2.0M |
$2.9M |
$-845K |
$18.6M |
| Jul 2028 |
$2.0M |
$2.3M |
$-260K |
$19.6M |
| Jun 2028 |
$2.0M |
$2.2M |
$-112K |
$31.3M |
| May 2028 |
$2.1M |
$2.1M |
$-4K |
$31.3M |
| Apr 2028 |
$2.0M |
$1.7M |
$379K |
$31.3M |
| Mar 2028 |
$2.1M |
$2.0M |
$73K |
$30.8M |
| Feb 2028 |
$2.2M |
$1.8M |
$343K |
$30.6M |