Income Breakdown
| TV Revenue | $3.3M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $211K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $3.8M |
| Staff Wages | $49K |
| Transfer Amortization | $489K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $38K |
| Facility Maintenance | $993K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$3.5M |
$5.4M |
$-1.8M |
$97.5M |
| Aug 2028 |
$3.2M |
$6.2M |
$-3.1M |
$98.8M |
| Jul 2028 |
$5.8M |
$4.8M |
$1.0M |
$101.4M |
| Jun 2028 |
$3.1M |
$4.6M |
$-1.5M |
$113.3M |
| May 2028 |
$3.1M |
$4.7M |
$-1.6M |
$114.6M |
| Apr 2028 |
$7.7M |
$5.2M |
$2.5M |
$116.0M |
| Mar 2028 |
$7.7M |
$5.5M |
$2.2M |
$113.3M |
| Feb 2028 |
$4.8M |
$4.4M |
$431K |
$111.1M |
| Jan 2028 |
$14.7M |
$4.2M |
$10.5M |
$111.1M |
| Dec 2027 |
$10.8M |
$5.7M |
$5.1M |
$100.4M |
| Nov 2027 |
$10.8M |
$4.8M |
$6.1M |
$95.1M |
| Oct 2027 |
$11.2M |
$5.5M |
$5.7M |
$88.8M |