Income Breakdown
| TV Revenue | $6.7M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $189K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $79K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $5.0M |
| Staff Wages | $40K |
| Transfer Amortization | $60K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $893K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Mar 2029 |
$7.0M |
$6.0M |
$953K |
$71.4M |
| Feb 2029 |
$8.4M |
$6.3M |
$2.1M |
$70.3M |
| Jan 2029 |
$15.0M |
$6.5M |
$8.5M |
$69.2M |
| Dec 2028 |
$6.9M |
$6.5M |
$433K |
$60.6M |
| Nov 2028 |
$6.8M |
$6.2M |
$624K |
$60.2M |
| Oct 2028 |
$6.8M |
$8.0M |
$-1.2M |
$59.5M |
| Sep 2028 |
$6.7M |
$7.3M |
$-602K |
$60.7M |
| Aug 2028 |
$6.6M |
$6.3M |
$363K |
$61.2M |
| Jul 2028 |
$11.9M |
$6.7M |
$5.2M |
$60.8M |
| Jun 2028 |
$6.5M |
$5.9M |
$529K |
$55.5M |
| May 2028 |
$6.5M |
$6.7M |
$-179K |
$55.0M |
| Apr 2028 |
$6.6M |
$5.9M |
$712K |
$55.1M |