Income Breakdown
| TV Revenue | $460 |
| Matchday Revenue | $5K |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $45 |
| Prize Money | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $42K |
| Staff Wages | $25K |
| Facility Maintenance | $125K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Mar 2031 |
$5K |
$199K |
$-194K |
$28.5M |
| Feb 2031 |
$5K |
$201K |
$-196K |
$28.7M |
| Jan 2031 |
$572K |
$190K |
$383K |
$28.9M |
| Dec 2030 |
$8K |
$191K |
$-182K |
$28.5M |
| Nov 2030 |
$5K |
$191K |
$-185K |
$28.7M |
| Oct 2030 |
$5K |
$191K |
$-185K |
$28.9M |
| Sep 2030 |
$3.6M |
$191K |
$3.4M |
$29.1M |
| Aug 2030 |
$5K |
$191K |
$-185K |
$25.6M |
| Jul 2030 |
$5K |
$191K |
$-185K |
$25.8M |
| Jun 2030 |
$5K |
$191K |
$-186K |
$26.0M |
| May 2030 |
$5K |
$191K |
$-186K |
$26.2M |
| Apr 2030 |
$5K |
$189K |
$-184K |
$26.4M |