Income Breakdown
| TV Revenue | $658K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $146K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $159K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.6M |
| Staff Wages | $68K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $8K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $135K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Feb 2027 |
$963K |
$2.8M |
$-1.9M |
$-2.0M |
| Jan 2027 |
$885K |
$2.9M |
$-2.0M |
$-127K |
| Dec 2026 |
$371K |
$2.3M |
$-1.9M |
$1.9M |
| Nov 2026 |
$429K |
$2.3M |
$-1.9M |
$3.8M |
| Oct 2026 |
$370K |
$3.6M |
$-3.2M |
$5.7M |
| Sep 2026 |
$294K |
$1.5M |
$-1.2M |
$9.0M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$10.2M |