Income Breakdown
| TV Revenue | $424K |
| TV Placement Bonus | $42K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $172K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $118K |
| Staff Wages | $0 |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $307K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $70K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2031 |
$681K |
$1.5M |
$-852K |
$-21.8M |
| Dec 2030 |
$673K |
$530K |
$144K |
$-21.0M |
| Nov 2030 |
$670K |
$535K |
$135K |
$-21.1M |
| Oct 2030 |
$249K |
$537K |
$-287K |
$-21.2M |
| Sep 2030 |
$253K |
$529K |
$-275K |
$-20.9M |
| Aug 2030 |
$205K |
$519K |
$-314K |
$-20.7M |
| Jul 2030 |
$211K |
$504K |
$-292K |
$-20.4M |
| Jun 2030 |
$203K |
$557K |
$-354K |
$-20.1M |
| May 2030 |
$203K |
$494K |
$-291K |
$-19.7M |
| Apr 2030 |
$200K |
$492K |
$-292K |
$-19.4M |
| Mar 2030 |
$199K |
$487K |
$-288K |
$-19.1M |
| Feb 2030 |
$196K |
$483K |
$-287K |
$-18.8M |