Income Breakdown
| TV Revenue | $1.2M |
| TV Placement Bonus | $120K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $112K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $713K |
| Staff Wages | $13K |
| Transfer Amortization | $7K |
| Debt Interest | $276K |
| Loan Fees (Out) | $18K |
| Facility Maintenance | $135K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$1.6M |
$1.2M |
$393K |
$-18.7M |
| Jul 2029 |
$4.6M |
$1.2M |
$3.4M |
$-19.1M |
| Jun 2029 |
$1.8M |
$1.2M |
$628K |
$-22.3M |
| May 2029 |
$1.8M |
$1.4M |
$398K |
$-22.9M |
| Apr 2029 |
$1.8M |
$1.2M |
$538K |
$-23.3M |
| Mar 2029 |
$621K |
$1.3M |
$-684K |
$-23.8M |
| Feb 2029 |
$3.2M |
$1.2M |
$2.0M |
$-23.2M |
| Jan 2029 |
$730K |
$2.3M |
$-1.6M |
$-25.2M |
| Dec 2028 |
$418K |
$1.1M |
$-707K |
$-23.6M |
| Nov 2028 |
$423K |
$1.2M |
$-785K |
$-22.8M |
| Oct 2028 |
$418K |
$1.2M |
$-760K |
$-22.1M |
| Sep 2028 |
$422K |
$1.1M |
$-695K |
$-21.3M |