Income Breakdown
| TV Revenue | $2.6M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $102K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.3M |
| Staff Wages | $4K |
| Transfer Amortization | $84K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $60K |
| Facility Maintenance | $719K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$2.8M |
$2.2M |
$554K |
$33.7M |
| Jul 2029 |
$2.8M |
$2.1M |
$650K |
$33.6M |
| Jun 2029 |
$5.0M |
$2.1M |
$2.9M |
$32.9M |
| May 2029 |
$2.8M |
$2.0M |
$732K |
$29.9M |
| Apr 2029 |
$2.8M |
$2.0M |
$749K |
$29.0M |
| Mar 2029 |
$2.8M |
$2.6M |
$143K |
$28.2M |
| Feb 2029 |
$2.7M |
$2.8M |
$-36K |
$28.0M |
| Jan 2029 |
$3.3M |
$2.9M |
$435K |
$27.9M |
| Dec 2028 |
$2.7M |
$2.7M |
$56K |
$27.4M |
| Nov 2028 |
$2.8M |
$2.7M |
$88K |
$27.3M |
| Oct 2028 |
$3.0M |
$3.0M |
$47K |
$27.1M |
| Sep 2028 |
$3.0M |
$2.1M |
$936K |
$27.0M |