Income Breakdown
| TV Revenue | $1.2M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $80K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $151K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $302K |
| Staff Wages | $5K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $4K |
| Facility Maintenance | $643K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$1.4M |
$954K |
$471K |
$5.7M |
| Jul 2029 |
$1.2M |
$1.6M |
$-430K |
$5.2M |
| Jun 2029 |
$1.3M |
$838K |
$440K |
$5.6M |
| May 2029 |
$1.3M |
$809K |
$473K |
$5.2M |
| Apr 2029 |
$1.4M |
$806K |
$599K |
$4.7M |
| Mar 2029 |
$1.3M |
$1.0M |
$280K |
$4.1M |
| Feb 2029 |
$1.3M |
$1.4M |
$-69K |
$3.8M |
| Jan 2029 |
$1.3M |
$742K |
$589K |
$3.9M |
| Dec 2028 |
$1.6M |
$747K |
$819K |
$3.3M |
| Nov 2028 |
$1.3M |
$745K |
$548K |
$2.5M |
| Oct 2028 |
$1.3M |
$757K |
$547K |
$2.0M |
| Sep 2028 |
$1.3M |
$764K |
$546K |
$1.4M |