Income Breakdown
| TV Revenue | $4.5M |
| TV Placement Bonus | $241K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $83K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $1.2M |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.5M |
| Staff Wages | $38K |
| Transfer Amortization | $150K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $830K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2028 |
$6.3M |
$2.5M |
$3.8M |
$54.3M |
| Nov 2028 |
$3.0M |
$2.6M |
$411K |
$50.4M |
| Oct 2028 |
$3.1M |
$2.7M |
$320K |
$49.9M |
| Sep 2028 |
$2.6M |
$2.6M |
$-95K |
$49.4M |
| Aug 2028 |
$4.8M |
$2.7M |
$2.1M |
$49.3M |
| Jul 2028 |
$10.2M |
$2.6M |
$7.5M |
$47.1M |
| Jun 2028 |
$2.5M |
$2.6M |
$-72K |
$39.4M |
| May 2028 |
$3.0M |
$2.3M |
$669K |
$39.4M |
| Apr 2028 |
$4.2M |
$2.3M |
$1.9M |
$38.5M |
| Mar 2028 |
$4.7M |
$2.2M |
$2.5M |
$36.5M |
| Feb 2028 |
$3.5M |
$2.1M |
$1.5M |
$36.0M |
| Jan 2028 |
$4.5M |
$2.0M |
$2.5M |
$39.7M |