Income Breakdown
| TV Revenue | $6.2M |
| TV Placement Bonus | $623K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $542K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $389K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $30.7M |
| Staff Wages | $72K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $2.7M |
| Loan Fees (Out) | $135K |
| Facility Maintenance | $275K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Mar 2029 |
$8.4M |
$33.9M |
$-25.5M |
$-289.2M |
| Feb 2029 |
$8.3M |
$36.3M |
$-28.0M |
$-263.7M |
| Jan 2029 |
$8.4M |
$46.1M |
$-37.7M |
$-235.7M |
| Dec 2028 |
$7.1M |
$35.9M |
$-28.9M |
$-198.0M |
| Nov 2028 |
$7.0M |
$32.3M |
$-25.3M |
$-169.1M |
| Oct 2028 |
$8.3M |
$32.1M |
$-23.9M |
$-143.8M |
| Sep 2028 |
$6.7M |
$29.2M |
$-22.5M |
$-119.9M |
| Aug 2028 |
$6.7M |
$39.2M |
$-32.5M |
$-97.4M |
| Jul 2028 |
$51.4M |
$36.0M |
$15.4M |
$-64.9M |
| Jun 2028 |
$37.9M |
$21.3M |
$16.5M |
$-80.3M |
| May 2028 |
$6.7M |
$26.9M |
$-20.1M |
$-96.8M |
| Apr 2028 |
$7.9M |
$32.7M |
$-24.8M |
$-76.7M |