Income Breakdown
| TV Revenue | $82K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $11K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $337K |
| Staff Wages | $26K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $42K |
| Loan Fees (Out) | $21K |
| Facility Maintenance | $105K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2027 |
$93K |
$530K |
$-437K |
$-4.2M |
| Jun 2027 |
$198K |
$551K |
$-353K |
$-3.8M |
| May 2027 |
$93K |
$583K |
$-490K |
$-3.4M |
| Apr 2027 |
$92K |
$537K |
$-445K |
$-2.9M |
| Mar 2027 |
$53K |
$557K |
$-504K |
$-2.5M |
| Feb 2027 |
$38K |
$546K |
$-507K |
$-2.0M |
| Jan 2027 |
$19K |
$517K |
$-498K |
$-1.5M |
| Dec 2026 |
$19K |
$428K |
$-409K |
$-990K |
| Nov 2026 |
$19K |
$429K |
$-410K |
$-581K |
| Oct 2026 |
$4K |
$625K |
$-621K |
$-171K |
| Sep 2026 |
$4K |
$354K |
$-350K |
$450K |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$800K |