Income Breakdown
| TV Revenue | $3.8M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $172K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.8M |
| Staff Wages | $92K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $113K |
| Facility Maintenance | $822K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Mar 2027 |
$4.0M |
$3.8M |
$171K |
$51.0M |
| Feb 2027 |
$5.0M |
$4.3M |
$637K |
$50.8M |
| Jan 2027 |
$4.6M |
$4.2M |
$414K |
$50.2M |
| Dec 2026 |
$4.9M |
$4.2M |
$700K |
$49.7M |
| Nov 2026 |
$4.2M |
$4.5M |
$-276K |
$49.0M |
| Oct 2026 |
$4.4M |
$6.8M |
$-2.3M |
$49.3M |
| Sep 2026 |
$2.6M |
$3.1M |
$-440K |
$51.6M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$52.1M |