Income Breakdown
| TV Revenue | $18K |
| Matchday Revenue | $3K |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $2K |
| Prize Money | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $132K |
| Staff Wages | $50K |
| Facility Maintenance | $125K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Mar 2031 |
$23K |
$307K |
$-284K |
$-360K |
| Feb 2031 |
$24K |
$307K |
$-283K |
$-76K |
| Jan 2031 |
$1.2M |
$307K |
$920K |
$207K |
| Dec 2030 |
$2.4M |
$307K |
$2.1M |
$-713K |
| Nov 2030 |
$2.4M |
$307K |
$2.1M |
$-2.8M |
| Oct 2030 |
$1.2M |
$307K |
$916K |
$-4.9M |
| Sep 2030 |
$3.7M |
$305K |
$3.3M |
$-5.9M |
| Aug 2030 |
$45K |
$303K |
$-258K |
$-9.2M |
| Jul 2030 |
$723K |
$309K |
$414K |
$-9.0M |
| Jun 2030 |
$296K |
$288K |
$8K |
$-9.4M |
| May 2030 |
$23K |
$290K |
$-266K |
$-9.4M |
| Apr 2030 |
$23K |
$290K |
$-266K |
$-9.1M |