Income Breakdown
| TV Revenue | $339K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $12K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $2K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.4M |
| Staff Wages | $72K |
| Transfer Amortization | $4K |
| Debt Interest | $39K |
| Loan Fees (Out) | $47K |
| Facility Maintenance | $185K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Mar 2027 |
$352K |
$1.8M |
$-1.4M |
$-6.6M |
| Feb 2027 |
$355K |
$1.7M |
$-1.4M |
$-5.2M |
| Jan 2027 |
$359K |
$1.8M |
$-1.5M |
$-3.8M |
| Dec 2026 |
$358K |
$1.7M |
$-1.4M |
$-2.4M |
| Nov 2026 |
$355K |
$1.8M |
$-1.4M |
$-973K |
| Oct 2026 |
$352K |
$2.8M |
$-2.4M |
$453K |
| Sep 2026 |
$526K |
$1.3M |
$-741K |
$2.9M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$3.8M |