Income Breakdown
| TV Revenue | $26K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $2K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $2K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $180K |
| Staff Wages | $52K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $3K |
| Loan Fees (Out) | $64K |
| Facility Maintenance | $145K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Feb 2027 |
$29K |
$444K |
$-415K |
$-545K |
| Jan 2027 |
$27K |
$383K |
$-355K |
$-130K |
| Dec 2026 |
$244K |
$393K |
$-149K |
$226K |
| Nov 2026 |
$27K |
$392K |
$-364K |
$374K |
| Oct 2026 |
$47K |
$473K |
$-426K |
$738K |
| Sep 2026 |
$268K |
$373K |
$-105K |
$1.2M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$1.3M |