Income Breakdown
| TV Revenue | $2.0M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $68K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $480K |
| Staff Wages | $9K |
| Transfer Amortization | $2K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $91K |
| Facility Maintenance | $664K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$2.0M |
$1.2M |
$802K |
$5.7M |
| Jul 2029 |
$2.1M |
$1.1M |
$945K |
$4.9M |
| Jun 2029 |
$2.7M |
$1.1M |
$1.5M |
$3.9M |
| May 2029 |
$2.1M |
$1.1M |
$971K |
$2.4M |
| Apr 2029 |
$2.1M |
$1.2M |
$906K |
$1.4M |
| Mar 2029 |
$2.1M |
$1.3M |
$817K |
$489K |
| Feb 2029 |
$2.7M |
$833K |
$1.9M |
$-330K |
| Jan 2029 |
$2.1M |
$755K |
$1.3M |
$-2.1M |
| Dec 2028 |
$835K |
$639K |
$197K |
$-3.5M |
| Nov 2028 |
$821K |
$538K |
$283K |
$-3.7M |
| Oct 2028 |
$794K |
$598K |
$195K |
$-3.9M |
| Sep 2028 |
$912K |
$562K |
$350K |
$-4.1M |