Income Breakdown
| TV Revenue | $1.9M |
| TV Placement Bonus | $192K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $115K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.8M |
| Staff Wages | $0 |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $24K |
| Facility Maintenance | $701K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2031 |
$18.1M |
$2.5M |
$15.5M |
$37.0M |
| Aug 2031 |
$2.5M |
$2.4M |
$30K |
$21.5M |
| Jul 2031 |
$2.4M |
$2.4M |
$7K |
$21.5M |
| Jun 2031 |
$4.6M |
$2.5M |
$2.0M |
$21.5M |
| May 2031 |
$2.5M |
$2.5M |
$-43K |
$19.5M |
| Apr 2031 |
$4.3M |
$2.4M |
$1.8M |
$19.5M |
| Mar 2031 |
$3.7M |
$2.6M |
$1.1M |
$17.7M |
| Feb 2031 |
$2.1M |
$2.9M |
$-844K |
$16.6M |
| Jan 2031 |
$4.4M |
$2.7M |
$1.8M |
$17.4M |
| Dec 2030 |
$5.7M |
$3.6M |
$2.1M |
$15.6M |
| Nov 2030 |
$6.0M |
$2.7M |
$3.3M |
$13.6M |
| Oct 2030 |
$4.1M |
$2.5M |
$1.7M |
$10.3M |