Income Breakdown
| TV Revenue | $1.9M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $115K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $19K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $4.4M |
| Staff Wages | $0 |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $55K |
| Facility Maintenance | $804K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2031 |
$5.7M |
$5.2M |
$472K |
$32.7M |
| Aug 2031 |
$2.1M |
$5.3M |
$-3.2M |
$32.2M |
| Jul 2031 |
$2.1M |
$5.2M |
$-3.0M |
$35.4M |
| Jun 2031 |
$3.9M |
$5.2M |
$-1.3M |
$38.4M |
| May 2031 |
$2.1M |
$5.3M |
$-3.2M |
$39.7M |
| Apr 2031 |
$3.3M |
$5.2M |
$-1.9M |
$43.0M |
| Mar 2031 |
$3.9M |
$5.2M |
$-1.3M |
$44.8M |
| Feb 2031 |
$2.5M |
$5.5M |
$-3.0M |
$46.1M |
| Jan 2031 |
$4.2M |
$5.4M |
$-1.3M |
$49.1M |
| Dec 2030 |
$4.9M |
$5.5M |
$-622K |
$50.4M |
| Nov 2030 |
$4.3M |
$5.5M |
$-1.2M |
$51.1M |
| Oct 2030 |
$3.9M |
$5.4M |
$-1.5M |
$52.2M |