Income Breakdown
| TV Revenue | $6.6M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $476K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $6.5M |
| Staff Wages | $19K |
| Transfer Amortization | $552K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $885K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$7.1M |
$7.9M |
$-807K |
$62.6M |
| Jul 2029 |
$7.1M |
$6.4M |
$633K |
$62.9M |
| Jun 2029 |
$26.6M |
$6.5M |
$20.0M |
$62.3M |
| May 2029 |
$6.5M |
$7.9M |
$-1.4M |
$41.7M |
| Apr 2029 |
$6.5M |
$7.7M |
$-1.2M |
$42.6M |
| Mar 2029 |
$6.6M |
$7.5M |
$-916K |
$43.2M |
| Feb 2029 |
$6.5M |
$6.9M |
$-426K |
$43.6M |
| Jan 2029 |
$7.6M |
$9.3M |
$-1.7M |
$44.3M |
| Dec 2028 |
$7.0M |
$7.3M |
$-277K |
$45.5M |
| Nov 2028 |
$6.9M |
$7.0M |
$-55K |
$45.2M |
| Oct 2028 |
$8.3M |
$7.6M |
$669K |
$44.7M |
| Sep 2028 |
$5.7M |
$6.2M |
$-474K |
$43.6M |