Income Breakdown
| TV Revenue | $610K |
| Matchday Revenue | $41K |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $57K |
| Prize Money | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $923K |
| Staff Wages | $13K |
| Facility Maintenance | $70K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Oct 2028 |
$708K |
$1.0M |
$-303K |
$-15.1M |
| Sep 2028 |
$703K |
$708K |
$-5K |
$-14.7M |
| Aug 2028 |
$275K |
$701K |
$-427K |
$-14.7M |
| Jul 2028 |
$274K |
$688K |
$-414K |
$-14.3M |
| Jun 2028 |
$68K |
$687K |
$-619K |
$-13.9M |
| May 2028 |
$68K |
$801K |
$-733K |
$-13.3M |
| Apr 2028 |
$70K |
$769K |
$-699K |
$-12.5M |
| Mar 2028 |
$93K |
$774K |
$-681K |
$-11.9M |
| Feb 2028 |
$70K |
$608K |
$-538K |
$-11.2M |
| Jan 2028 |
$331K |
$1.1M |
$-784K |
$-10.6M |
| Dec 2027 |
$71K |
$609K |
$-538K |
$-9.8M |
| Nov 2027 |
$71K |
$609K |
$-538K |
$-9.3M |