Income Breakdown
| TV Revenue | $5.8M |
| TV Placement Bonus | $578K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $542K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $3.7M |
Expense Breakdown
| Player Wages | $19.5M |
| Staff Wages | $118K |
| Transfer Amortization | $610K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $1.8M |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2027 |
$11.2M |
$22.1M |
$-10.9M |
$338.6M |
| Jun 2027 |
$46.7M |
$24.0M |
$22.6M |
$348.8M |
| May 2027 |
$7.4M |
$22.1M |
$-14.6M |
$325.6M |
| Apr 2027 |
$7.5M |
$25.3M |
$-17.9M |
$339.6M |
| Mar 2027 |
$7.5M |
$24.3M |
$-16.8M |
$356.9M |
| Feb 2027 |
$9.0M |
$20.8M |
$-11.8M |
$373.1M |
| Jan 2027 |
$9.5M |
$20.4M |
$-10.9M |
$408.8M |
| Dec 2026 |
$7.6M |
$20.1M |
$-12.5M |
$419.6M |
| Nov 2026 |
$7.5M |
$21.5M |
$-14.0M |
$432.0M |
| Oct 2026 |
$48.7M |
$26.6M |
$22.1M |
$445.8M |
| Sep 2026 |
$195.9M |
$20.9M |
$175.0M |
$429.0M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$254.0M |