Income Breakdown
| TV Revenue | $1.8M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $426K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $599K |
| Staff Wages | $32K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $655K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Nov 2027 |
$2.2M |
$1.3M |
$926K |
$6.2M |
| Oct 2027 |
$2.1M |
$1.3M |
$719K |
$5.3M |
| Sep 2027 |
$2.1M |
$1.4M |
$682K |
$4.5M |
| Aug 2027 |
$2.1M |
$1.1M |
$1.0M |
$3.9M |
| Jul 2027 |
$2.0M |
$1.2M |
$841K |
$2.8M |
| Jun 2027 |
$2.1M |
$1.3M |
$749K |
$2.0M |
| May 2027 |
$2.1M |
$1.3M |
$775K |
$1.3M |
| Apr 2027 |
$851K |
$863K |
$-12K |
$484K |
| Mar 2027 |
$848K |
$861K |
$-13K |
$496K |
| Feb 2027 |
$272K |
$1.2M |
$-914K |
$509K |
| Jan 2027 |
$234K |
$855K |
$-621K |
$1.4M |
| Dec 2026 |
$43K |
$796K |
$-753K |
$2.0M |