Income Breakdown
| TV Revenue | $786K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $61K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $206K |
| Staff Wages | $12K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $26K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $125K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$847K |
$502K |
$345K |
$-2.8M |
| Dec 2028 |
$947K |
$383K |
$563K |
$-3.1M |
| Nov 2028 |
$855K |
$406K |
$449K |
$-3.7M |
| Oct 2028 |
$338K |
$561K |
$-223K |
$-4.1M |
| Sep 2028 |
$333K |
$477K |
$-144K |
$-3.9M |
| Aug 2028 |
$498K |
$475K |
$23K |
$-3.8M |
| Jul 2028 |
$1.0M |
$484K |
$533K |
$-3.8M |
| Jun 2028 |
$106K |
$509K |
$-404K |
$-4.3M |
| May 2028 |
$106K |
$524K |
$-418K |
$-3.9M |
| Apr 2028 |
$113K |
$505K |
$-392K |
$-3.5M |
| Mar 2028 |
$92K |
$401K |
$-309K |
$-3.1M |
| Feb 2028 |
$93K |
$581K |
$-488K |
$-2.8M |