Income Breakdown
| TV Revenue | $36K |
| Matchday Revenue | $13K |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $3K |
| Prize Money | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $305K |
| Staff Wages | $6K |
| Facility Maintenance | $70K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$52K |
$835K |
$-783K |
$-9.5M |
| Dec 2028 |
$55K |
$309K |
$-254K |
$-8.8M |
| Nov 2028 |
$56K |
$346K |
$-290K |
$-8.5M |
| Oct 2028 |
$58K |
$524K |
$-466K |
$-8.2M |
| Sep 2028 |
$22K |
$464K |
$-442K |
$-7.7M |
| Aug 2028 |
$31K |
$360K |
$-329K |
$-7.3M |
| Jul 2028 |
$47K |
$287K |
$-240K |
$-7.0M |
| Jun 2028 |
$17K |
$291K |
$-274K |
$-6.7M |
| May 2028 |
$17K |
$290K |
$-273K |
$-6.5M |
| Apr 2028 |
$17K |
$293K |
$-276K |
$-6.2M |
| Mar 2028 |
$17K |
$292K |
$-275K |
$-5.9M |
| Feb 2028 |
$111K |
$292K |
$-181K |
$-5.6M |