Income Breakdown
| TV Revenue | $2.4M |
| TV Placement Bonus | $241K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $151K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $994K |
| Staff Wages | $11K |
| Transfer Amortization | $35K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $180K |
| Facility Maintenance | $783K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$3.0M |
$2.0M |
$1.0M |
$47.9M |
| Jul 2029 |
$6.7M |
$1.3M |
$5.4M |
$53.6M |
| Jun 2029 |
$3.0M |
$1.3M |
$1.8M |
$48.1M |
| May 2029 |
$3.1M |
$1.3M |
$1.8M |
$46.4M |
| Apr 2029 |
$4.3M |
$1.4M |
$2.9M |
$44.5M |
| Mar 2029 |
$4.7M |
$1.4M |
$3.3M |
$41.6M |
| Feb 2029 |
$5.9M |
$1.6M |
$4.3M |
$38.3M |
| Jan 2029 |
$5.2M |
$1.3M |
$3.9M |
$35.3M |
| Dec 2028 |
$5.0M |
$1.3M |
$3.7M |
$31.4M |
| Nov 2028 |
$5.3M |
$1.3M |
$4.1M |
$27.7M |
| Oct 2028 |
$3.3M |
$1.2M |
$2.1M |
$23.6M |
| Sep 2028 |
$6.3M |
$1.1M |
$5.2M |
$21.4M |