Income Breakdown
| TV Revenue | $406K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $24K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $15K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $115K |
| Staff Wages | $9K |
| Transfer Amortization | $374 |
| Debt Interest | $34K |
| Loan Fees (Out) | $4K |
| Facility Maintenance | $75K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$495K |
$238K |
$257K |
$-2.2M |
| Aug 2028 |
$237K |
$248K |
$-11K |
$-2.5M |
| Jul 2028 |
$2.5M |
$305K |
$2.2M |
$-2.5M |
| Jun 2028 |
$122K |
$322K |
$-201K |
$-4.7M |
| May 2028 |
$28K |
$281K |
$-253K |
$-4.5M |
| Apr 2028 |
$24K |
$275K |
$-251K |
$-4.3M |
| Mar 2028 |
$24K |
$249K |
$-225K |
$-4.0M |
| Feb 2028 |
$54K |
$252K |
$-198K |
$-3.8M |
| Jan 2028 |
$24K |
$468K |
$-444K |
$-3.6M |
| Dec 2027 |
$174K |
$251K |
$-77K |
$-3.1M |
| Nov 2027 |
$25K |
$304K |
$-280K |
$-3.1M |
| Oct 2027 |
$33K |
$350K |
$-317K |
$-2.8M |